ÇAMAŞ İÇMESUYU PROJESİ YAPIM İŞİ

Çamaş/Ordu/Türkiye
Yayın Referansı
TR0502.02/TEİ/518-01
2. İhale ilanı yayın tarihi
17.04.2008
3. Lot numarası ve Lotbaşlığı
Çamaş İçmesuyu Projesi Yapım İşi
4. Sözleşme bedeli (Avro)
5. Sözleşmenin verildiği tarih
31.07.2008
6. Alınan Teklif sayısı
5 (Beş)
7.İşin Bitiş Tarihi
28.11.2008
8. İhalenin verildiği isteklinin adı ve adresi
Umurcan İnşaat Turizm ve Ticaret Limited Şirketi - Yozgat  Caddesi 2/2 Zile Tokat

Ordu'nun Çamaş ilçesinin tahmini 1 asırlık su ihtiyacını karşılayacak olan içme suyu projesinde ilk suyun akıtılması töreninde
büyük sevinç yaşayan Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, önce başını suyla yıkadı, daha sonra yardımcısını tazyikli suyun içine itti.

İlçenin Domşu Mahallesi'nde müteahhit firma olan Umurcan İnşaat tarafından yapılan içme suyu projesi, 3 bin 600 metre mesafedeki depoya kadife borularla terfi edilecek şekilde tamamlandı. Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren müteahhit firma Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Keskin, bu projenin yüzde 90 AB hibesi desteği ile yapıldığını belirterek, "Bu içme suyu projesi 900 proje arasından seçilen 30 projeden birisidir. Çamaş'ın 100 yıllık ihtiyacını karşılayabilecek bir projedir. 2 adet 80 metre derin kuyulardan saniyede 50 litre suyu çıkarmayı başardık" dedi.


Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası ise içme suyu projesinin DOKAP illeri olan Ordu, Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin illerini kapsayan bir proje olduğunu ifade ederek, "Çamaş ilçemizde yakın süreçte hayata geçecek sektörleri de etkilesin diye projeler üzerinde 5 yıldır çalışıyoruz. Bugün bir bayram sevinci yaşıyoruz. Bu su projemiz 100 yıl boyunca 100 bin nüfusa yetecektir. Bu projeyi yapmamızda Merkezi Finans ve İhale Birimi'ne, bize destek veren herkese, belediye personelimize, ve özellikle müteahhit firmaya teşekkür etmek istiyorum; çünkü projenin dışında yapmak zorunda olmadığı ilave işleri de yaparak bu projeyi asırlık proje haline getirmiştir. Bu proje sadece içme suyu anlamında değil sanayi, tarım diğer sektörlere katkısı olacak. Proje bitiş tarihimiz 30 Kasım 2008'di. Ancak bu tarihten önce işi teslim alacağız" diye konuştu.

Suyun akıtılmasına start verilmesinin ardından suyun fışkırdığını gören Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası sevincini önce başını suyla yıkayarak, daha sonra da Belediye Başkan Yardımcı Beytullah Gülmez'i tazyikli suyun içerisine iterek gösterdi. Ayrıca tazyikli suyla oluşan gökkuşağı da renkli bir görüntü oluşturdu.
                                                                                                                                       İHA
BAŞKANIN SU SEVİNCİ
Web Page Maker, create your own web pages.